۸ میلیارد تومان بیمه بیکاری به کارگران کارگاه‌های استان لرستان پرداخت شد

[ad_1]

به گزارش سیمان خبر، شهناز حمزه لویی شامگاه سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی لرستان با دارا بودن ۱۱ شعبه و پنج شعبه اقماری و هفت کارگزاری خدمات خود را به جامعه هدف شامل بیمه‌شدگان، مستمری‌بگیران و کارفرمایان ارائه می‌دهد.

وی افزود: درمجموع بیشتر از ۴۰ درصد معادل ۷۳۴ هزار نفر از جمعیت استان لرستان شامل طیف بسیار وسیعی از حوزه‌های شغلی مختلف تحت پوشش خدمات این سازمان قرار دارند که از این میزان ۵۰ درصد جامعه شهری است و بیشتر بیمه‌شدگان استان نیز مشمول کمک دولت هستند.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان لرستان بابیان اینکه در حال حاضر طیف گسترده‌ای از بیمه‌شدگان استان مشمول بیمه‌های اجباری و شاغل در کارگاه‌ها هستند که به دلایل مختلف تعداد آن‌ها کاهش‌یافته است، تصریح کرد: امیدواریم با برنامه‌ریزی در حوزه صنعت استان تا سال آینده کاهش سه‌درصدی در این حوزه جبران شود.

وی بابیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی یک سازمان عمومی غیردولتی است که منابع آن توسط خود این سازمان تأمین می‌شود، عنوان کرد: به‌رغم عدم وصول منابع مالی در حوزه هزینه‌ها هیچ‌گاه ارائه خدمات تعطیل نشده و در حال حاضر قریب به ۵۱ هزار مستمری‌بگیر، ازکارافتاده، بازمانده و بازنشسته تحت پوشش این سازمان قرار دارند که ماهیانه در حوزه تعهدات بلندمدت قریب به ۵۰ میلیارد تومان به این افراد پرداخت می‌شود.

حمزه لویی با اشاره به مشکلات موجود در حوزه توازن بین منابع و مصارف در استان بنا به دلیل افزایش بیمه‌شدگان مشمول کمک دولت بیان کرد: بااین‌وجود حدود ۹۵ درصد لیست‌های بیمه‌شدگان و پرداخت‌ها در حوزه مشاغل آزاد و کارگران حوزه‌های مختلف در استان لرستان به‌صورت الکترونیکی شده است و کارفرمایان مکلف به تبدیل پرونده‌ها به الکترونیکی هستند.

وی در رابطه با بیمه خبرنگاران گفت: اخیراً طی بخشنامه‌ای حدود ۱۱ هزار سهمیه در سایت اصلی وزارت ارشاد توسط دولت به خبرنگاران اختصاص داده‌شده که بخشی از آن نیز مربوط به استان لرستان است.

مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان با اشاره به بدهی‌های دولت عنوان کرد: در حال حاضر این بدهی‌ها به رقمی معادل ۱۲۰ هزار میلیارد تومان در عرصه‌های مختلف رسیده است.

وی بابیان اینکه سال گذشته ۷۰۰ میلیارد تومان هزینه در حوزه تعهدات کوتاه و بلندمدت سازمان تأمین اجتماعی استان لرستان پرداخت‌شده است، افزود: در سه‌ماهه نخست امسال تنها هشت میلیارد تومان بیمه بیکاری پرداخت‌شده که بخشی از این بیمه بیکاری به کارگاه‌های بزرگی همچون نساجی بروجرد و  کارخانجات وابسته به سیمان و کارگران حوزه‌های مختلف سنگ و بسیاری از حوزه‌های مختلف بخش خصوصی پرداخت‌شده است.

حمزه لویی ادامه داد: بیش از ۱۷۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در مدت یادشده در حوزه تعهدات بلند و کوتاه‌مدت در استان لرستان پرداخت‌شده بر این اساس بزرگ‌ترین مصارف در سطح استان را سازمان تأمین اجتماعی داشته است.

وی بابیان اینکه مطالبات این سازمان در حال حاضر به ۳۲۰ میلیارد تومان رسیده و بخش عمده‌ای از این بدهی مربوط به شهرداری‌ها، صنایع نساجی و صنایع سیمان استان است، گفت: مجموع مطالبات شهرداری بروجرد به ۶۵ میلیارد تومان رسیده که تنها ۵ میلیارد تومان از این بدهی با تهاتر زمینی وصول‌شده که توانسته‌ایم ۲۰۰ کارگر این نهاد را بازنشسته کنیم.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *