مشکل کارخانه سیمان باقران باید بررسی و رفع شود

[ad_1]

فرماندار درمیان گفت: یکی از مشکلات کارخانه سیمان باقران موضوع صادرات است که باید این مشکل بررسی و رفع شود.


به گزارش سیمان خبر، محمد بشیری زاده روز یکشنبه در شورای اداری شهرستان که با حضور سید علی اکبر پرویزی استاندار خراسان جنوبی برگزار شد، افزود: افتتاح کارخانه سیمان باقران در فروردین امسال توسط ریاست جمهوری باعث اشتغال و خوشحالی مردم منطقه شد.
وی افزود: بازارچه مرزی گلورده شهرستان در ۳۰ کیلومتری کارخانه سیمان باقران قرار دارد، بازگشایی این بازارچه در تسهیل و رونق صادرات سیمان به افغانستان تاثیرگذار است.

به گفته وی ۸۰ درصد تجار بازارچه ماهیرود سربیشه تجار درمیانی هستند که به دلیل تعطیلی بازارچه گلورده کالاهای خود را از بازارچه ماهیرود صادر می کنند.
وی با بیان اینکه در سال ۹۶ بودجه شهرستان نسبت به سال گذشته ۷۵ درصد افزایش یافته است، گفت: امیدواریم با صرفه جویی در هزینه ها طرح های عمرانی خوبی را در شهرستان اجرا کنیم.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون در روستاهای شهرستان با کمبود آب مواجه هستیم، اضافه کرد: به ۵۵ روستای شهرستان با تانکر آب ارسال می شود، آب موجود جوابگوی نیاز آبی شهرها و روستاها نیست.

به گفته وی رحیم میدانی، معاون امور آب و آبفای وزارت نیرو سال گذشته برای بررسی مشکلات کم آبی سفری به شهرستان کرد، در این سفر قول اختصاص ۱۶۰ میلیارد ریال بودجه داده شد که تاکنون تنها ۶۰ میلیارد ریال اختصاص یافته است.
وی عنوان کرد: گازرسانی به ۱۵ روستای بخش گزیک و شهرهای « گزیک و طبس مسینا» در حال انجام است، این طرح ها از پیشرفت فیزیکی خوبی برخور دار است.
وی با بیان اینکه وضعیت آسفالت راههای شهرستان علی رغم اقدامات انجام شده وضعیت مطلوبی ندارد، وضعیت آسفالت راه های مرزی نامناسب است که باید این موضوع مورد توجه مسئولان استان قرار گیرد.
وی اضافه کرد: براساس آمار بیشترین تصادف جاده ای در شهرستان درمیان گزارش شده است، هیچ یک از راه های شهرستان شریانی نیست این در حالی است که بیشتر سفرها به شهرستان قاینات و زیرکوه از درمیان انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه در سال جاری ۱۳ میلیارد ریال بودجه به مجتمع گلخانه ای شهرستان اختصاص یافته است، افزود: توسعه بخش گلخانه ای از مهمترین محورهای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی از استاندار خراسان جنوبی خواست با توجه به مرزی بودن شهرستان درمیان بودجه عمرانی دهیاری ها را افزایش دهد تا زمینه ماندگاری جمعیت در روستاها افزایش یابد.
شهرستان درمیان با وسعت پنج هزار و ۷۹۷ کیلومتر مربع از شمال به شهرستان قاینات از جنوب به شهرستان سربیشه و از غرب به شهرستان بیرجند و شرق به طول۷۰ کیلومتر با افغانستان مرز مشترک دارد.

شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در ۱۰۵کیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.

 

منبع: ایرنا

http://simankhabar.ir/?p=7641

ad

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *